Tradicinių amatų centras

“Meniškas kaimas”

Į/k 301527542

Bebrusų km., Žvejų g. 2, Luokesos sen. Molėtų raj. Molėtų centrinis paštas A/d Nr. 10

Pirmininkė Lina Dieninė

Mob. Tel. 8 686 27048

El.p.: meniskaskaimas@gmail.com

A/s LT567300010135175823

Mūsų draugai

Įlankos sodyba, Lietuvos etnokosmologijos muziejus

"Kalbantis vanduo" (2013 -08-05)

XVI tarptautinis juodosios ir raugo keramikos seminaras

“Kalbantis vanduo”

 

 

Molėtų rajone, Bebrusų kaime įsikūrusiame Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ jau šešioliktą vasarą susibūrė profesionaliūs keramikai iš Lietuvos ir užsienio. Šio tęstinio projekto tikslas – populiarinti tradicinius lietuviškos keramikos degimo būdus: juodąją ir raugo keramiką, taip pat akmens masės degimą malkomis kūrenamoje aukštakrosnėje.

Susirinkusius menininkus kasmet pasitinka nauja seminaro tema. Šiemet ji neatsitiktinai susijusi su ežeringu Molėtų kraštu. Kiekvienas keramikas, kaip žmogus ir kaip menininkas, visiškai skirtingai ir nenuspėjamai interpretavo „Kalbančio vandens“ temą. Darbuose galima matyti tiesioginių sąsajų su vandeniu, netikėtų formos pateikimo sprendimų ir filosofinių ar religinių motyvų perkėlimo į kūrybinę erdvę.

Šiuolaikiniai keramikai dažniausiai savo sukurtus darbus dega elektrinėse krosnyse. Šio seminaro metu krosnys kūrenamos malkomis. Krosnių kūrenimo procesas yra tarsi savotiška keramikų malda, susikaupimas, darbų apmąstymo laikas, pagalvojimas kaip krosnis nujuodins ar numargins tavo darbus, kokius atspalvius ir niuansus suteiks. Tik atvėsus keramikos krosnims ir ištraukus taip kraupščiai kurtus ir puoselėtus darbus, aplanko suvokimas, jog procesas  tapo visiškai išbaigtu ir tikru tiek technologine, tiek menine verte.

 

Projekto kuratorė

Lina Dieninė