Nuotolinės Edukacinės programos


Kalėdų stebuklas

Programos metu dalyviai išgirs gyvai profesionalių muzikantų atliekamas tradicines lietuvių liaudies adventines ir kalėdines dainas bei giesmes. Sužinos advento, Kūčių ir Kalėdų laikotarpių tradicijas, papročius ir burtus. Kartu su Kalėda  dainuos lietuvių liaudies kalėdines dainas, Kalėda mokys Kūčių burtų, pasakos apie pasiruošimo Kalėdoms svarbą, ragins dovanas daryti patiems. Mokiniai išmoks atskirti advento ir Kalėdų laikotarpių lietuvių liaudies dainas ir jų priedainius. Susipažinę su advento, Kūčių ir Kalėdų tradicijomis vaikai patys mokės sukurti Kalėdų stebuklą pagal senąsias lietuvių tradicijas savo namuose. 

Trukmė - 45 min.

Dalyvių skaičius - 20-50

Programos kaina - 5 eur/asmeniui

Lietuvių liaudies tradicinių dainų, amatų ir papročių skrynia

Programa skirta 1-4 kl. moksleiviams susipažinti su lietuvių liaudies tradicijomis, tautosaka, kalendorinėmis liaudies dainomis ir tradiciniais amatais. Programa padės šiuolaikiniams vaikams suvokti savo tautinį savitumą, skatins žinoti ir didžiuotis Lietuvos etninės kultūros tradicijomis. Programą veda Tradicinių amatų centro „Meniškas kaimas“ patyrę edukatoriai ir amatininkai. Programoje dalyviai susipažins su kiekvienam metų laikui būdingais papročiais, darbais, amatais, gyvai atliekamomis liaudies dainomis, Išmoks susieti ir atpažinti sezoninius darbus ir jiems tinkamas dainas.
  • Ruduo – derliaus nuėmimo, piršlybų ir vestuvių metas.
  • Žiema – moterų ir vyrų darbai ūkyje, advento ir Kalėdų tradicijos ir giesmės
  • Pavasaris – sėjos darbai, Velykų papročiai ir sūpuoklinės dainos
  • Vasara - šienapjūtės ir ganiavos darbai ir dainos
  • Amatai nepriklausantys nuo metų laikų. Tradicinės keramikos amato išsamus pristatymas. Programos metu bus tiesiogiai demonstruojami darbų įrankiai, priemonės, pavyzdžiai, puodžiaus amato darbo procesas, gyvai vedėjų atliekamos liaudies dainos.
Rodomas 10 min filmas, sukurtas tradicinių amatų centro "Meniškas kaimas" keramikos dirbtuvėse. Filmo metu, išsamiai supažindinama su keramikos amato procesu: molio paruošimu, džiovinimu, lipdymo ir dekoravimo būdais, tradiciniais juodosios ir raugo keramikos degimo būdais.
Programos pabaigoje mokiniai sudalyvaus smagioje viktorinoje, kurios metu panaudos ir pritaikys gautas
žinias.

Trukmė - 45 min.

Dalyvių skaičius - 20-50

Programos kaina - 5 eur/asmeniui